Hədəfçilər sırasına qoşulanlar bəlli oldu

 

Məlum olduğu kimi 29 aprel 2012-ci ildə Hədəf Kursları növbəti – 2012/2013 tədris ilin üçün kursa qəbul imtahanı keçirdi. Qeyd edək ki, 8-10-cu sinif Azərbaycan və rus bölməsinin şagirdlərinin iştirak etdiyi imtahan ixtisas qrupları üzrə həyata keçirilmişdi.

 

May ayının 7-dən etibarən nəticələr açıqlanmağa başladı.  Belə ki, 7 may tarixində III qrupların, daha sonra isə ayın 8-də II qrupların, 9-da I qrupların və bu gün IV qrupların nəticələri məlum oldu

*Azərbaycan bölməsi üzrə ilk onluğa düşən şagirdlərin topladığı ballar

 I qrup üzrə1. Kərim Kərimov – 622

2. Sərxan Qədirzadə – 559

3. Vüsal İbrahimli – 553

4. Nəbi Şirinli – 547

5. İlkin Hüseyinli – 534

6. Elvin İsmayılov – 522

7. Ləman Sadıxlı – 520

8. Kamal Məhərrəmli – 520

9. Etibar Əliyev – 507

10. Cabir Mövlamov – 504

II qrup üzrə

1. Nərmin Əhmədova – 644

2. Nail Sadıqov – 621

3. Tərlan Məmmədli – 606

4. Fidan İsfəndiyar – 566

5. Qoşqar Qədimbəyli – 552

6. İsmayıl Tofiqzadə – 535

7. Aydan Tağızadə – 535

8. Elvin Rzayev –  527

9. Neman Həsənzadə – 527

10. Siuur İslamı –  515

III qrup üzrə

1. Sevil Əliyeva – 638

2. Yeganə Məmmədova – 609

3. Vasif Hacıxəlilov – 560

4. Elmin Abbaszadə – 553

5. Rafael Quliyev – 530

6. Mehran Əmirli – 528

7. Fərid Əsgərli – 525

8. Xəyal Məmmədov – 523

9. Allahverdi Ağayev – 515

10. Fərid Quliyev – 503

IV qrup üzrə

1. Aqşin Cabbarlı – 611

2. Tacəddin Salamov – 484

3. Lamiyə Əhmədova -473

4. Nigar Cəlalov – 472

5. Aygül Quliyeva – 468

6. Sədiqə Balacayeva – 455

7. Məryəm Əhmədova – 442

8. Kənan Məmmədov – 439

9. Rüstəm Mehdiyev – 408

10. Günay Səfərova – 382

*Rus bölməsi üzrə ilk onluğa düşən şagirdlərin topladığı ballar

I qrup üzrə

1. Yəhya Rəfiyev -557

2.  Məmməd Nəzərov – 429

3. Veronika Bezlepkina -424

4.  Fərid Cəfərov – 422

5. Heydər Gərayzadə – 376

6. Fərəh Haqverdiyev – 338

7. Mirzə Abdullayev – 316

8. Elsad Məmmədov -305

9. Rəna Sadıqova – 286

10. Firuzə Kərimova – 265

II qrup üzrə

1. Billur Əhmədova – 279

2. Fərqanə Vəliyeva -278

3. Nərminə Cabbarova – 265

4. Anar Həsənov – 259

5. Kamran Bədəlov – 254

6. Fidan Gülüşova – 234

7. Elton Məmmədov – 228

8. Faiq Əsədov – 203

9. Ruxanə Babayeva – 160

10. Murad Baxşəliyev – 149

Güzəştlərimiz:

1-ci yer: 100%

2-ci yer: 75%

3-cü yer: 50%

4-10-cu yerlər: 25%

11-100-cü yerlər: 10%

 

Əlavə güzəştlər:

2-ci və 3-cü bənd istisna olmaqla abituriyentlər güzəştlərin yalnız birindən istifadə edə bilərlər!

1 – İyun ayının 15-nə qədər qeydiyyatdan keçən şagirdlər 10% güzəşt qazanır!

2 – İllik ödəniş edənlər üçün əlavə – 10%

3 – 5 aylıq ödəniş edənlər üçün əlavə – 5%

4 – Şəhid ailələrinə – 30%

5 – Bir ailədən iki nəfər təhsil aldıqda – 20%

6 – Məcburi köçkün ailələrinə – 20%

7 – Bakı, Sumqayıt və Xırdalan şəhərləri istisna olmaqla digər rayonlardan oxumaq üçün kursa gələn şagirdlər – 20%

 

Qeyd: İmtahan nəticələrinə görə qrup üzrə I yeri tutan şagirdin ödənişsiz təhsil alması üçün minimum balı 500 olmalıdır!