Şəmil Sadiq Şimalı Kipr Türk Respublikası Prezidenti ilə görüşdü
Hədəf Şirkətlər Qrupunun nümayəndə heyəti Kuzey Kıbrıs Türk Cümhuriyyətinə (KKTC) işgüzar səfər edib. Nümayəndə heyəti qurumun baş direktoru Şəmil Sadiqin başçılığı ilə mühüm görüşlər keçirib.
Səfər çərçivəsində nümyandə heyətini KKTC Prezidenti Ersin Tatar, təhsil naziri Nazim Çavuşoğlu və Doğu Akdeniz Universitetinin rektoru Hasan Kılıç xüsusi qonaq qismində qəbul ediblər.
Görüşlərdə təhsil sahəsindəki Azərbaycan  Kuzey Kıbrıs əlaqələrinin genişləndirilməsi, birgə layihələrin həyata keçirilməsi və qarşılıqlı tələbə-müəllim mübadiləsi mövzularında ətraflı fikir mübadiləsi aparılıb.
Şəmil Sadiq plaketxatirə hədiyyələri təqdim edib və bu əməkdaşlıq məsələsində Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin KKTC-yə olan səmimi münasibətindən ilhamlandığını vurğulayıb.
O, reytinq siyahılarında qabaqcıyer tutan Kuzey Kıbrıs universitetlərinin Azərbaycanın “Xaricdə Təhsil” proqramına daxil edilməsinin gənclərə yeni fürsətlər yaradacağını və Kiprdə dövlət hesabına təhsilin mümkünlüyünün vacibliyini xüsusi qeyd vurğulayıb.
“Könlümüzü sevgi ilə dolu gətirmişdik, göstərilən hörmət və isti münasibətlə doldurub geri dönürük” Şəmil Sadiq sonda qeyd edib.
Şəmil Sadiq Doğu Akdeniz Universitetinin Məzun Gününə qatılıb və məzunlara diplomlarını təqdim edib.
Qeyd edək ki, Hədəf Şirkətlər Qrupu Doğu Akdeniz Universitetinin Azərbaycandakı rəsmi təmsilçisidir.

Делегация группы компаний Hədəf совершила деловую поездку в Турецкую Республику Северного Кипра (ТРСК). Делегацию возглавлял генеральный директор группы Шамиль Садыг, и в рамках визита были проведены важные встречи.
В ходе поездки делегацию как почётных гостей приняли Президент ТРСК Эрсин Татар, министр образования Назим Чавушоглу и ректор Восточно-Средиземноморского университета Хасан Кылыч.
На встречах состоялся подробный обмен мнениями по вопросам расширения сотрудничества между Азербайджаном и Северным Кипром в сфере образования, реализации совместных проектов и взаимного обмена студентами и преподавателями.
Шамиль Садыг вручил памятные подарки и подчеркнул, что вдохновением для данного сотрудничества стало искреннее отношение Президента Азербайджана Ильхама Алиева к ТРСК.
Он отметил, что включение высокорейтинговых университетов Северного Кипра в азербайджанскую программу "Образование за рубежом" откроет молодёжи новые возможности и особо подчеркнул важность получения образования на Кипре за государственный счёт.
«Мы приехали с сердцами, полными любви, и уезжаем, наполненные оказанным уважением и тёплым приёмом», — отметил в заключение Шамиль Садыг.
Шамиль Садыг также принял участие в Церемонии вручения дипломов Восточно-Средиземноморского университета и вручил дипломы выпускникам.
Отметим, что группа компаний Hədəf является официальным представителем Восточно-Средиземноморского университета в Азербайджане.