Bilik Gününə özəl şam yeməyi
Hədəf Şirkətlər Qrupu yenə bir ilkə imza ataraq ölkəmizin tanınmış və hörmətli müəllimlərinin iştirakı ilə xüsusi bir görüş təşkil etdi. Tədbirdə uzun illər Hədəf ailəsinin bir parçası olmuş və ya Azərbaycan təhsilində mühüm mövqeyə sahib olan ziyalı müəllimlər bir araya gəldilər.
Görüş zamanı təhsil sahəsində qazanılmış nailiyyətlər, müəllimlərin gəncliyin maariflənməsinə verdiyi töhfələr, gəncliyin inkişafı üçün görülən işlər ətraflı müzakirə olundu.
Tədbirin açılışını Hədəf Şirkətlər Qrupunun baş direktorunun müavini Elvin Əliyev öz nitqi ilə etdi. Ardınca şirkətin qurucu direktoru Şəmil Sadiq qonaqları salamlayaraq ölkə təhsilinin hazırkı vəziyyəti, təhsil fədailərinin rolu və müəllimlərin bu yolda daşıdığı mühüm missiyadan bəhs etdi.
Profayler, yalan üzrə ekspert və insan davranışları üzrə mütəxəssis Təbriz Hacınski tədbir iştirakçıları ilə maraqlı və dəyərli görüş keçirdi. Standapçı Fərda Amin isə gülüş dolu anlarla gecəyə xüsusi rəng qatdı.
Görüş səmimi söhbətlər, dostcasına mühit və təhsil adına fikir mübadiləsi ilə yadda qaldı. Xüsusilə uzun illər bir-birini görməyən müəllimlərin görüşü, dostluq və həmrəylik ab-havası hər kəsə unudulmaz anlar yaşatdı.
Tədbir, həm də Bilik Günü münasibətilə daha da mənalı oldu. Müəllimlərimizlə birlikdə bu günü dostluq, birlik və təhsil adına qeyd etmək bizə böyük qürur verdi.
Görüşdə iştirak edən bütün müəllimlərə təşəkkür edirik və inanırıq ki, növbəti görüşlərimiz daha da möhtəşəm olacaq.

Special Dinner Dedicated to Knowledge Day
Hədəf Group of Companies once again pioneered a unique event by organizing a special gathering with the participation of the country’s renowned and respected teachers. The event brought together educators who have long been part of the Hədəf family or hold a significant position in Azerbaijan’s education system.
During the meeting, achievements in the field of education, the contributions of teachers to youth enlightenment, and efforts made for the development of young people were thoroughly discussed.
The event was opened with a speech by Elvin Aliyev, Deputy General Director of Hədəf Group of Companies. Then, the company’s founding director, Shamil Sadiq, welcomed the guests and spoke about the current state of education in the country, the role of educational pioneers, and the important mission carried by teachers.
Profiler, lie detection expert, and human behavior specialist Tabriz Hacinski held an engaging and valuable session with the participants. Stand-up comedian Ferda Amin added a special touch to the evening with moments full of laughter.
The gathering was memorable for its sincere conversations, friendly atmosphere, and exchange of ideas in the name of education. Especially touching was the reunion of teachers who hadn’t seen each other for years — the spirit of friendship and solidarity created unforgettable moments for everyone.
The event was even more meaningful as it coincided with Knowledge Day. Celebrating this day with our teachers in the spirit of friendship, unity, and education brought us great pride.
We thank all the teachers who participated in the meeting and believe that our future gatherings will be even more magnificent.