Hədəf Şirkətlər Qrupu ilə Doğu Akdeniz Universiteti arasında əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb!
2-3 aprel 2025-ci il tarixlərində Şimali Kipr Türk Respublikasında (KKTC) ilk qurulan ali təhsil müəssisəsi olan Doğu Akdeniz Universitetinin (DAÜ) nümayəndə heyəti Hədəf Şirkətlər Qrupunun qonağı olub. Nümayəndə heyətinin tərkibində DAÜ
rektoru Prof. Dr. Hasan Kılıç, Beynəlxalq Əlaqələr Şöbəsinin müdiri Dos. Cahit Ezel, əczaçılıq fakültəsinin dekanı Prof. Dr. Ozan Gülcan, təhsil fakültəsinin
müəllimi Prof. Dr. Sibel Dinçyürek və iş adamı İlhami Bilgen təmsil olunublar.
2 gün davam edən səfər çox məhsuldar və hər iki qurum üçün uğurlu və yaddaqalan oldu.
Belə ki, səfərin ilk günü DAÜ rektoru Prof. Dr. Hasan Kılıç Hədəf Şirkətlər Qrupuna daxil olan müəssisələrin rəhbərləri üçün “Uğurlu idarəetmənin yolları” adlı təlim (seminar) təqdim etdi. Seminar zamanı cənab rektor iştirakçılara uğurlu idarəetmə strategiyaları haqqında məlumat verdi, öz şəxsi təcrübələrini
onlarla bölüşdü.
Daha sonra Hədəf Şirkətlər Qrupu baş idarə binasında baş tutan görüşdə tərəfləri maraqlandıran bir sıra məsələlər müzakirə edildi, gələcək əməkdaşlıq perspektivləri müəyyənləşdirildi. Bu müzakirələrin nəticəsi olaraq DAÜ rektoru Prof. Dr. Hasan Kılıç və Hədəf Şirkətlər Qrupunun baş direktoru Dos. Dr. Şəmil Sadiq arasında əməkdaşlıq protokolu imzalanmışdır.
2 aprel günün birinci yarısında DAÜ təhsil fakültəsinin müəllimi, ailə psixoloqu Prof. Dr. Sibel Dinçyürek Hədəf Liseyinin Azadlıq filialında liseyin 9, 10 və 11-ci sinif şagirdləri üçün “Zehni yükdən uğura: İmtahan həyəcanını anlamaq və idarə etmək”
mövzusunda təlimi təşkil edildi. Təlim zamanı şagirdlərə imtahan həyəcanın idarə edilməsi, vaxtın düzgün bölgüsü və s. mövzularda faydalı tövsiyələr verildi.
Həmin gün günün ikinci yarısında isə Prof. Dr. Sibel
Dinçyürek Hədəf Liseyi müəllimləri və valideyinlər üçün “Kiber təhlükəsizlik” mövzusunda seminar keçirdi. Seminarın əsas məqsədi uşaq və yeniyetmələrin internet
resurslarından düzgün istifadəsi, kiber təhlükəsizlik və yarana biləcək problemlər, onların düzgün həlli yolları haqqında məlumatlar təqdim olunub.
DAÜ Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Dos. Cahit Ezel Hədəf Kursları Azadlıq filialında, DAÜ əczaçılıq fakültəsinin dekanı Prof. Dr.Ozan Gülcan isə Hədəf Kursları Əhmədli
və Bakıxanov filiallarında olmuş, abituriyentlərlə görüşdülər, onlara karyera planlaması, uğurlu ixtisas
seçimi ilə bağlı tövsiyələrini çatdırdılar.
3 aprel 2025-ci il tarixində
DAÜ nümayəndə heyəti Hədəf Liseyinin Qurtuluş filialında oldu, məktəb pedaqoji kollektivi və balabilgələrlə görüşdülər. Görüş zamanı qonaqlar filialın maddi texniki
bazası, sinif otaqları, laboratoriyalar, idman zalı, STEAM otağı və s. tanış oldular. Filialda yaradılan şərait, balabilgələrin müasir biliklərə, milli və mənəvi dəyərlərə sahib olması
qonaqlar tərəfindən yüksək qiymətləndirildi.
DAÜ rektoru Prof. Dr. Hasan Kılıç və Hədəf Şirkətlər Qrupunun baş direktoru Şəmil Sadiqin bir-birlərinə xatirə hədiyyələri təqdim edilməsi ilə görüş başa çatdı.
2 günlük görüşün nəticəsi olaraq tərəflər arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsi, II Türk
İnteqrasiya Olimpiadasında DAÜ-nün Olimpiada qaliblərinə təqaüd ayırması, birgə layihələrin həyata keçirilməsi, yay və qış məktəblərinin təşkili, tələbə və müəllim mübadiləsi və digər ortaq akademik layihələrin həyata keçirilməsi qərara alındı.

On April 2-3, 2025, a delegation from Eastern Mediterranean University (EMU), the first higher education institution established in the Turkish Republic of Northern Cyprus (TRNC), visited Hedef Group of Companies. The EMU delegation included Rector Prof. Dr. Hasan Kılıç, Head of International Relations Department Assoc. Prof. Cahit Ezel, Dean of the Faculty of Pharmacy Prof. Dr. Ozan Gülcan, Faculty of Education lecturer Prof. Dr. Sibel Dinçyürek, and businessman İlhami Bilgen.
The two-day visit proved to be highly productive, successful, and memorable for both parties. On the first day, EMU Rector Prof. Dr. Hasan Kılıç delivered a seminar titled "Ways to Successful Management" for the executives of the companies within Hedef Group. During the seminar, the Rector shared insights and strategies for effective management, along with his personal experiences.
Later that day, a meeting was held at the Hedef Group headquarters, where several topics of mutual interest were discussed and future cooperation prospects were outlined. As a result, a cooperation protocol was signed between EMU Rector Prof. Dr. Hasan Kılıç and Hedef Group General Director Assoc. Prof. Dr. Shamil Sadiq.
On the morning of April 2, Prof. Dr. Sibel Dinçyürek, family psychologist and lecturer at EMU’s Faculty of Education, held a training session at Hedef High School’s Azadliq branch for 9th, 10th, and 11th-grade students titled “From Mental Burden to Success: Understanding and Managing Exam Anxiety.” Students were provided with useful advice on managing exam stress, effective time management, and related topics.
In the afternoon, Prof. Dr. Sibel Dinçyürek conducted a seminar for teachers and parents on “Cybersecurity.” The seminar focused on the proper use of internet resources by children and adolescents, potential cyber threats, and appropriate solutions.
Meanwhile, Assoc. Prof. Cahit Ezel visited Hedef Courses’ Azadliq branch, and Dean Prof. Dr. Ozan Gülcan visited the Ahmedli and Bakikhanov branches, where they met with prospective students and gave advice on career planning and successful selection of specialties.
On April 3, 2025, the EMU delegation visited Hedef High School’s Qurtulush branch, where they met with the teaching staff and young students. During the visit, the guests were introduced to the school’s facilities including classrooms, laboratories, sports hall, STEAM room, and more. The guests expressed their appreciation for the environment created at the school and the modern knowledge and values being imparted to students.
The visit concluded with an exchange of commemorative gifts between EMU Rector Prof. Dr. Hasan Kılıç and Hedef Group General Director Dr. Shamil Sadiq.
As a result of the 2-day visit, it was agreed to expand cooperation between the two parties, including awarding scholarships from EMU to winners of the 2nd Turkish Integration Olympiad, launching joint projects, organizing summer and winter schools, student and faculty exchange programs, and other collaborative academic initiatives.